כיצד להגן על המטבעות הדיגיטליים שלך

כיצד להגן על המטבעות הדיגיטליים שלך

מאמר על אבטחת מטבעות דיגיטליים מקיף שכולל את כל מה שאתה צריך לדעת על הסכנות הפוטנציאליות שיש במטבעות קריפטו. למד את כל מה שאתה צריך לעשות כדי להפוך את ההשקעה הדיגיטלית שלך לבטוחה ולשמור על נכסי הקריפטו שלך.

אבטחת מטבעות קריפטו

עליך להיות מודע לכך שמטבעות קריפטוגרפים לא מציעים אותה רמת אבטחה כמו כסף בנק. ברוקרי הקריפטו, למשל, אינם מוסדרים באופן הדוק, ואם כספים הולכים לאיבוד, הם יכולים ללכת לאיבוד לצמיתות. לכן זה חיוני לעדכן את עצמך במידע על אבטחת מטבעות דיגיטליים כדי לדעת מה יכול להשתבש וכיצד למנוע מצבים כאלה להתעורר.

קודם כל בואו נבין עד כמה קריפטו מאובטח.

האם מטבעות דיגיטליים בטוחים?

טכנולוגיית Blockchain משמשת בדרך כלל ליצירת מטבעות דיגיטליים. העסקאות נרשמות ב”בלוקים”, וחותמת הזמן מתוארת על ידי blockchain. זהו הליך ממושך ומסובך, אך התוצאה היא ספר דיגיטלי מאובטח של עסקאות קריפטו שהאקרים לא יכולים להשפיע עליהן.

עסקאות מחייבות גם תהליך אימות דו-גורמי. בעוד אמצעי אבטחה קיימים, אין זה אומר כי מטבעות קריפטו חסינים מפני האקרים. הבה נבין את הסיכונים העולים כשסוחרים בקריפטו.

סיכון 1: כאשר אנשים עוזבים את המטבעות הדיגיטליים בבורסות

אנשים רבים משאירים את המטבע הדיגיטלי שלהם בבורסות כשהם מתחילים לראשונה לסחור בקריפטו. זה נח מכיוון שהכספים ומטבעות הקריפטו זמינים לעסקאות. ובכל זאת, האקרים, למרבה הצער, גם אוהבים את הרעיון שכל כך הרבה מטבעות קריפטו נמצא במיקום אחד ומוכנים לגניבה. יתר על כך, פריצה לבורסת מטבעות דיגיטליית אינה מוגבלת לגורמים אחרים; עובדים ואפילו מייסדים ביצעו הונאות משמעותית.

סיכון 2: אחסון מטבעות דיגיטליים בארנק קר

מטבעות שמגובים במכשירים קרים (מקומיים) יכולים ללכת לאיבוד או להיגנב, או שהקוד/סיסמא נשכחים. הבעיה באחסון המקומי היא שקל לשכוח אותו איפשהו או שמישהו ויגנוב אותו.

סיכון 3: אובדן עושר

בדרך כלל איננו חושבים על מוות או על חוסר יכולת כשאנחנו בוחנים כיצד להיכנס לעולם החדש של הקריפטו, אך ההשלכות של האופן בו קריפטו מאובטח גורמות לכך שיש לנקוט באמצעי הגנה מסוימים על מנת לשמור על נגישות הכספים על ידי הדורות הבאים. זה מתחיל בהתייעצות עם עורך דין נאמנות ליצירת צוואה ואסטרטגיה לחלוקת נכסים למוטבים.

איך לאבטח מטבעות דיגיטליים

יהיה קשה לעקוב אחר עבודתם של אקרים מכיוון שעקבותיהם הדיגיטליות עלולות להימחק. למשקיעים אין חוק משפטי אם החשבון שלהם נפרץ מכיוון שהמטבעות הדיגיטליים אינם מוסדרים כרגע על ידי ארגון ממשלתי או בנק מרכזי. אז בחלק הבא נדבר על האמצעים הדרושים לנקוט על מנת לאבטחה את המטבעות הדיגיטליים שלנו.

1 בצע מחקר אודות הבורסה

למד וחקר בהרחבה על בורסות הקריפטו לפני שאתה משקיע שקל אחד. בורסות קריפטו הן פלטפורמות שמאפשרות למשתמשים לרכוש ולמכור מטבעות דיגיטליים, אך ישנן בורסות שונות לבחירה. לפני קבלת החלטה, עשה שיעורי בית, קרא ביקורות ושוחח עם משקיעים מנוסים יותר.

2 בחר איפה לאחסן את המטבע שלך

אתה יכול לשמור את הקריפטו בארנק דיגיטלי או בבורסה. למרות שישנם ארנקים רבים שלכל אחד מהם יש יתרונות משלו (צרכים טכנולוגיים ותכונות אבטחה) עליך לחקור את אפשרויות האחסון לפני שאתה משקיע, בדיוק כפי שהיית עושה עם בורסות.

3 אבטחת ארנק דיגיטלי

ארנקים דיגיטליים הופכים פופולריים יותר ויותר, ומושכים את תשומת ליבם של האקרים. הטיפ שלו הוא לאחסן את רוב המטבעות שלך בארנקים לא דיגיטליים (פיזיים) כאשר כמות קטנה בלבד תישמר בארנק באינטרנט.
זכור לשמור על הארנק הפיזי, כמו למשל בכספת. רעיון טוב הוא גם הפרדת המפתחות הפרטיים והציבוריים. במידת האפשר, יש לאבטח את שניהם באמצעות סיסמאות מורכבות ואימות מרובה גורמים.

4 שימוש באימות דו-גורמי וסיסמאות חזקות.

לעולם אל תשתמש באותה סיסמה למספר חשבונות, במיוחד מכיוון ששירותי מטבעות קריפטו מהווים יעד פופולרי לפושעי רשת. הגבל את הסיכון שלך לאיבוד מטבעות באמצעות סיסמאות שונות וחזקות רצוי עם אימות דו-גורמי.

5 שמור את המפתח הסודי לעצמך

המפתח הסודי משמש לאימות שהאדם ששולח או מקבל את המטבעות הדיגיטליים הוא הבעלים של הארנק. אחסון קר הוא הטכניקה הבטוחה ביותר לאחסן את המפתח הפרטי שלכם. להדפיס את המפתח ולמחוק את כל העקבות הדיגיטליות שלו.

אבטחת מטבעות קריפטו לסיכום

אתה יכול לבחור לשמור את הנכסים הדיגיטליים שלך בבורסות מטבעות או
לשמור אותם בארנק קר בתוך כסף. לא משנה באיזה תדרך תבחר תמיד תזכור לעדכן את עצמך במידע ולקרא עדכונים הקשורים לאבטחת מטבעות דיגטליים כי זה בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר בכל הנוגע לאבטחת מטבעות קריפטו.

חדשות אחרונות

תרום ביטקוין לאתר

אם אתה מוצא את האתר הזה שימושי, אנא שקלו לתרום כדי לעזור לפתח ולתחזק אותו. התמיכה שלך תתקבל בהערכה.

תרום ביטקוין לקריפטון בעזרת קוד QR


ודא שהרשת היא BTC.