במה כדאי להשקיע בביטקוין, במט”ח או בשוק המניות?

במה כדאי להשקיע בביטקוין, במט”ח או בשוק המניות?

אם אתה מעוניין להשקיע, ייתכן שאתה שוקל בין מטבעות דיגיטליים, מניות או מט”ח. עם כל כך הרבה הזדמנויות להשקיע, משקיעים לעתיד מנסים להבין איפה הם צריכים לשים את כספם כדי להתחיל לבנות עושר באמצעות השקעה.

אחת מגמות ההשקעה החמות ביותר כרגע היא ביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים. עם תג מחיר גבוה, ביטקוין כבש את דמיונם של משקיעים רבים. עם זאת, רק בגלל שלמשהו יש מחיר גבוה והוא ראה עלייה עצומה בפרק זמן קצר לא אומר שזה ההשקעה הנכונה בשבילך.

אז, האם ביטקוין הוא השקעה טובה? בסופו של דבר, זה תלוי במטרות שלך ואיפה אתה חושב שהעתיד טמון. אבל בואו נדבר על איך אתה יכול להחליט איפה להשקיע: קריפטו, מניות או מט”ח?

איזה שוק מתאים לך?

ההחלטה אם לסחור במט”ח לעומת מניות או מטבעות קריפטו תלויה בסגנון ההשקעה האישי שלך וביעדים שאתה רוצה להשיג. אסטרטגיות שונות יכולות לשמש עבור מניות/קריפטו/מט”ח שיכולות לאפשר לך לבנות עושר הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

חלק מהדברים שיש לקחת בחשבון כשאתה מחליט איזה שוק מתאים לך כוללים:

ניסיון בהשקעה

באופן כללי, סביר להניח שתהיה לך הצלחה רבה יותר כמשקיע מתחיל אם תתחיל עם מניות. אתה יכול לקבל תחושה כללית על איך שווקים עובדים וללמוד את היסודות.

בעלי ניסיון ביניים עד מתקדם עשויים להיות מעוניינים להתחיל להשקיע במטבעות דיגיטליי ומט”ח. מסחר במט”ח מתאים למי שרוצה להשתמש בעסקאות עם אפשריות מרובות ולהיות מעורב בעסקאות מורכבות יותר, בדרך כלל מתאים יותר עבור אלה עם יותר ניסיון.

עמידות לסיכון

מסחר בקריפטו ובמט”ח נחשב למסוכן יותר ממניות. אם אין לך סובלנות, מסחר במניות היא כנראה בחירה טובה יותר. מצד שני, אם אתה יכול לסבול את העליות והירידות, ולהתמודד עם הפוטנציאל להפסדים רוחחים גדולחם יותר, מט”ח וקריפטו עשוי לעבוד טוב בשבילך.

אופק זמן

אם אתה מנסה להרוויח כסף תוך זמן קצר, קריפטו ומט”ח יכולים לעזור לך. עבור אלה שיש להם זמן, מניות עשויות להיות בחירה טובה, שכן אתה יכול למצוא השקעות ערך שגדלות בקצב איטי יותר אבל מגיעות עם סיכון נמוך יותר להפסד.

קריפטו לעומת מט”ח לעומת מניות

בכל פעם שאתה משקיע בנכסים אתה מסתכן באובדן הכסף שלך. מצד שני, יש לך גם הזדמנות לראות תשואה. זה נכון גם אם אתה משקיע במט”ח, קריפטו או במניות

כל הנכסים הללו יכולים לראות תנודתיות במחיר, אם כי רמת התנודתיות משתנה. בנוסף, כל שלושת סוגי הנכסים הללו יכולים להיות מושפעים מגורמים כלכליים, פוליטיים ורגולטוריים. הבנת ההשפעה של סוגים הנכסים אלה יכולה לעזור לך לבצע בחירות השקעה מסחר טובה יותר.

מטבעות קריפטוגרפיים

מטבעות קריפטו הם נכסים דיגיטליים שיכולים לשמש כאמצעי החלפה בנוסף למאגר של ערך. רובם בנויים על טכנולוגיית בלוקצ’יין ומיוצגים כאסימונים דיגיטליים.

האם כדאי לקנות ביטקוין או מטבע אחר?

אם השאלה שאתה שואל את עצמך עכשיו היא האם כדאי לי לקנות ביטקוין או קריפטו אחר? להלן הגורמים שיש לקחת בחשבון לפני רכישת מטבעות קריפטוגרפיים

המחיר יכול להיות גבוה

בגלל עליית המחירים בחודשים האחרונים, זה אולי לא הזמן הטוב ביותר להיכנס – במיוחד אם אתה חושב שקריפטו כמו ביטקוין נמצא בבועה.

ביטקוין תנודתי מאוד וסביר להניח שיגיע לשיאים היסטוריים בדיוק כפי שהוא יתרסק. עם זאת, זה לא אומר שעכשיו זה זמן לא טוב להשקיע. כמה צופים בתעשייה צופים כי BTC יגיע ל-100,000 דולר עד סוף 2021. אם אתה מסכים עם תחזיות אלה, עכשיו יכול להיות זמן טוב להיכנס לביטקוין.

עם זאת, אתה צריך להיות מוכן להתרסקות – ולאבד את ההשקעה שלך – אם ביטקוין לא עומד בתחזיות ובמקום זאת יורד באופן דרמטי מתחת למחירים הנוכחיות.

השימוש בעולם האמיתי עדיין אינו נפוץ

אין באמת כל כך הרבה עסקים שמשתמשים בביטקוין או בקריפטו אחרים. למרות שאלפי עסקאות נעשות באמצעות קריפטו מדי יום, שימוש בקריפטו נחשב מגושם ואיטי.

ראוי גם לציין כי כ -95% מהמטבעות הקיימים מוחזקים רק על ידי 2.5% מכתובות הארנק, על פי UBS. כתוצאה מכך, זו מסקנה סבירה שיש יותר אגירה מאשר שימוש בפועל.

במקום זאת, ביטקוין נתפס יותר כחנות ערך מאשר כאמצעי חליפין. לפלטפורמות בלוקצ’יין בקוד פתוח כמו Ethereum יש יותר כלי שירות, עם היכולת לבצע חוזים חכמים וזמן עסקה מהיר יותר.

בהתאם לאופן שבו אתה אוהב להשקיע, נכסי קריפטו אחרים עשויים להיות זמינים כדי לעמוד ביעדים שלך – במיוחד אם אתה מעוניין בכלי הבסיסי של בלוקצ’יין ופחות מעוניין במטבעות בפועל.

מהן מטרות תיק ההשקעות שלך?

אל תשכחו לשקול את יעדי תיק ההשקעות שלכם כשאתם מחליטים אם להשקיע בקריפטו או מניות. כאשר שוקלים את סבילות הסיכון שלך , חשוב לקחת בחשבון את הסיכון לעומת תגמול של קריפטו.

כאשר משקיעים למטרות ארוכות טווח כמו פרישה, זה עשוי להיות הגיוני יותר להשתמש ברכישת נכסים מסורתית יותר כמו מניות ואיגרות חוב עבור החלק שגדול יותר בתיק שלך ולשמור פחות מ -5% בהשקעות מסוכנות יותר כמו bitcoin.

בדוק בקפידה את המטרות שלך כדי לראות אם זה הגיוני להוסיף קריפטו לתיק ההשקעות שלך. אל תשקיע יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד. נכסי קריפטו מסוכנים מכיוון שהם התפתחות חדשה יחסית. חשוב להגביל את ההפסדים הפוטנציאליים שלך על ידי מכסת כמה מהתיק הכולל שלך מושקע בביטקוין.

אם תחליט להשקיע בקריפטו, הקפד לאחסן אותו כראוי ולעקוב אחר המחירים. המחירים תנודתיים.

היתרונות והחסרונות של מסחר בקריפטו

יתרונות

 • מקום חדש להשקעה שיש לו פוטנציאל לתשואות גבוהות בהשוואה למניות.
 • קל יחסית להתחיל, במיוחד אם אתה משתמש בהחלפה שמקבלת תשלום בשקלים.
 • אפשר למצוא מטבעות זולים ולהרוויח הרבה כסף אם הם ממריאים.

חסרונות

 • פוטנציאל להפסיד כסף אם תבחר את המטבע הקריפטו הלא נכון.
 • המחירים תנודתיים יותר ממניות או מט”ח.

מסחר במט”ח

המסחר במט”ח מתמקד במטבעות חוץ שהונפקו על ידי ממשלות העולם. עם מט”ח, לעתים קרובות אתה מנסה לנצל את הבדלי המחירים ואת שערי החליפין בין מטבעות שונים.

האם המסחר במט”ח מסוכן יותר ממניות?

באופן כללי, מסחר במט”ח נחשב מסוכן יותר מאשר מניות. אמנם אפשר להרוויח כסף בפרק זמן קצר, אבל אפשר גם להפסיד הרבה כסף. מחירי המט”ח הם לעתים קרובות תנודתיים יותר ממחירי המניות, וקשה יותר לחזות.

לפני המסחר במט”ח, יש כמה דברים שכדאי לזכור.

להבין את סיכון ההשקעה שלך: אם אתה רוצה להשקיע במט”ח, אתה צריך להתחיל על ידי הבנת הסיכון. באותו אופן שבו לחברות יש סיכונים ופרופילים שונים, גם צמדי המטבעות שונים.

עמלות מסחר: בדיוק כמו מסחר במניות או קניית קריפטו, חשוב לדעת מה מחיר העמלות.

הבן את המינוף שבו נעשה שימוש ואת דרישות השוליים: סוחרי מט”ח משתמשים לעתים קרובות במינוף כדי לחשוף את תיקי ההשקעות שלהם לרווחים גבוהים יותר. זה יכול להיות לגרום לך להרוויח או להפסיד הרבה, אז ודא שאתה יודע בכמה מינוף אתה משתמש.

באותו אופן, אתה צריך להבין את העלויות אם אתה סוחר עם שוליים ולדעת את הדרישות עבור החשבון שלך.

אין שוק אחד מרוכז: שלא כמו בשוק המניות, לכל פלטפורמת מסחר במט”ח יש שוק משלה עם כללים ועמלות משלה, בדומה לאופן שבו בורסות קריפטו פועלות. ייתכן שתעריף המט”ח המדויק שתקבלו אינו זהה לשיעור ששולם על ידי אתר אחר.

האם אתה יכול לסחור בקריפטו כמו במט”ח?

מכיוון שמטבעות דיגיטליים הם מטבעות, אז אפשר לסחור בהם כמו במט”ח. עם זאת, כאשר שוקלים מט”ח לעומת קריפטו, חשוב להבין כי קריפטו הוא חדש יחסית. עם זאת, אתרי מסחר במט”ח רבים כוללים כעת מסחר ספוט עבור מטבעות קריפטו גדולים, המאפשר לך להשתמש בחלק מאותן אסטרטגיות המשמשות סוחרי מט”ח מסורתיים.

היתרונות והחסרונות של מסחר במט”ח

יתרונות

 • אפשר להרוויח מתנועות קטנות במחיר.
 • מינוף במט”ח יכול לעזור לך לראות תשואות גדולות יותר מהר יותר.
 • המסחר במט”ח מתקיים 24/7, ולא בשעות המסחר בבורסה.

החסרונות

 • מינוף יכול גם להגדיל את ההפסדים, במיוחד אם אתה לוקח פוזיציה גדולה.
 • זה יכול להיות מאתגר יותר ללמוד מסחר במט”ח מאשר לקנות מניות או מטבעות קריפטו.
 • לשער החליפין והריבית יכולה להיות השפעה גדולה יותר על המסחר במט”ח מאשר על מניות או קריפטו.

מניות

מניות מייצגות בעלות על חברה. כשאתה רוכש מניה, אתה קונה נתח מהבעלות. זה מגיע עם זכויות הצבעה מסוימות, כמו גם את היכולת ליהנות מרווחים אם החברה משלמת דיבידנדים.

מניות הן השקעות פופולרי יותר. השקעה בשוק המניות נחשבת פחות מסוכנת מהשקעה בקריפטו או במט”ח. יש גם יותר אסטרטגיות ודרכים להשקיע בשוק המניות. לדוגמה, ניתן לקנות מניות בודדות או להשקיע בקרן סל (ETF) נסחרת בבורסה לחשיפה רבה יותר למניות.

האם עדיף להשקיע במניות או במטבעות דיגיטליים?

השאלה אם עדיף להשקיע במניות או במטבעות דיגיטליים תלויה בסובלנות שלכם, באסטרטגיה וביעדים שלך. באופן כללי, מניות נחשבות בחירה טובה עבור אלה שרוצים לבנות עושר לאורך זמן, במיוחד עבור פרישה.

מטבע דיגיטלי יכול לשמש פוטנציאלית לרווחים לטווח קצר, ואתה יכול לראות תשואות גדולות יותר בפרק זמן קצר יותר. עם זאת, כאשר בוחנים מניות לעומת קריפטו, חשוב לציין כי מניות הן סוג של נכס שמבוסס, בעוד שקריפטו הוא עדיין חדש ולעתים קרובות תנודתי יותר עם טווחי מחירים רחבות יותר.

יתרונות וחסרונות של מסחר במניות

יתרונות

 • מניות הן השקעה מבוססת לאורך זמן.
 • לעתים קרובות קל להתחיל במסחר במניות ולא תמיד דורש השקעה גדולה.
 • מניות מוסדרות היטב ואתה מוגן מפני ברוקר כושל על ידי ביטוח SIPC.

חסרונות

 • תשואות לטווח קצר עשויות להיות קטנות יותר ממה שתראה עם קריפטו או מט”ח.
 • בחירת מניות בודדות יכולה להיות מאתגרת, במיוחד אם אינך מנוסה.

לסיכום: מהי ההשקעה הטובה יותר?

כמשקיע, חשוב להבין את התפקיד שנכסים שונים ממלאים בתיק ההשקעות שלך. זכור כי אתה לא צריך להסתמך רק על שוק אחד כדי לבנות תיק ולהגדיל את העושר שלך.

למעשה, זה נפוץ עבור משקיעים להתמקד בסוגי נכסים שונים ולהשתמש במגוון אסטרטגיות מסחר.

ביטקוין נשאר במחיר גבוה ויש סיכוי שתהיה התרסקות לפני עליית המחירים הגדולה הבאה.

חדשות אחרונות

תרום ביטקוין לאתר

אם אתה מוצא את האתר הזה שימושי, אנא שקלו לתרום כדי לעזור לפתח ולתחזק אותו. התמיכה שלך תתקבל בהערכה.

תרום ביטקוין לקריפטון בעזרת קוד QR


ודא שהרשת היא BTC.